بالکن سبز  ( GREEN BALCON ) مفهوم تازه ای است که در سالهای اخیر بسیار مطرح می شود و ساکنین واحدها به دنبال این مفهوم می گردند و بسیار به آن اهمیت می دهند چرا که می خواهند فضای خشک و بدون کارایی بالکن را بهینه سازی نمایند .

بالکن یا تراس منزل معمولا جزء فضاهایی است که اگر معماری درستی در آن به کار گرفته شود و به اصطلاح پرتی نداشته باشد می تواند محل بسیار مناسبی برای نگهداری گل و گیاه باشد. البته تعداد اندکی از گل و گیاهان وجود دارند که می توانند در چنین محیطی رشد و نمو داشته باشند. در ای صورتی میسر است که چنانچه بالکن در جایی قرار داشته باشد که نور خورشید مستقیما به آن بتابد این امکان بوجود می آید که تنوع بیشتری از گل و گیاه را داشته باشیم.

final-mov_snapshot_00-37_2013-11-10_13-57-12

یکی از مواردی که در نگهداری گل و گیاه اهمیت فراوانی دارد ، رطوبت می باشد که در انتخاب گل و گیاه بسیار حائز اهمیت است. مورد دیگری که در نگهداری گل و گیاه اهمیت فراوانی دارد مسئله گرد و غبار و بارندگی می باشد که نیاز است شرایط از این نظر مهیا باشد.

بالکن سبز داشتن مستلزم این است که بتوان شرایط گفته شده در بالا را مدیریت کرد. ضمن اینکه مسئله گرما و سرما نیز در انتخاب و نگهداری گل و گیاه حائز اهمیت می باشد . سرما در نگهداری گیاهان بسیار تاثیر گذار است. داشتن بالکن سبز می تواند به شادابی و تازگی محیط خانه کمک کند و حال ساکنان واحد را به نحو مطلوبی خوب کند و با دیدن بالکن سبز ساکنین به زندگی شادتر گراییده می شوند.

حالا در این مطلب محصولی برای شما تشریح می شود که می تواند به مفهوم بالکن سبز کمک کند و در اجرایی کردن بالکن سبز بسیار مثمر ثمر خواهد بود. شیشه تاشو محصولی است که می تواند همزمان  سرما ، گرما ، رطوبت ، گرد و غبار ، سروصدا و پاکیزگی را کنترل کند. با قابلیتی که دارد که فضای بالکن سبز را بسیار بهینه می کنند و مفهوم و ماهیت بالکن سبز را بسیار عالی تداعی می کند.

 با توجه به ساختاری که دارند ایمنی ، زیبایی و کارایی را به بهترین شکل ممکن مهیا می سازند. این محصول بسیار سیستم مهیجی را دارا می باشند چرا که ساختار آن کاملا متحرک است به طوری که توسط ریل هایی که در سقف و کف شیشه تاشو به کار گرفته می شود در طول بالکن حرکت کرده و این مزیت را دارد که کلیه پانل های شیشه ای به سمتی که دلخواه ساکنین باشد جمع شود.

شیشه  به کار رفته در آن بسیار مقاوم بوده و لازم به ذکر است ضخامت این محصول ۸ میلی متر می باشد که بحث امنیت را کاملا تضمین می کند. نمای کاملا شیشه ای و صاف را برای ساکنین به ارمغان می آورد شیشه های تاشو به کم کردن سر و صدا و تنظیم دما به نحو مطلوبی کمک می کند برای توضیح بیشتر باید گفت که شیشه تاشو تا حدود هفتاد درصد عایق حرارت می باشند، پس هوای داخل بالکن به نحو مطلوبی تنظیم می شود.

بنابراین با به کارگیری آن می توان دمای محیط را برای نگهداری گل و گیاه و در نتیجه رسیدن به مفهوم بالکن سبز کنترل کرد. مزیت دیگر شیشه های تاشو عایق بودن صدا می باشد به طوریکه شیشه تاشو تا هفتاد درصد عایق صوت می باشد پس با به کاگیری آن می توان از میزان سر و صدا تا حد قابل توجهی جلوگیری کرد و نشینمن کردن فضای بالکن را اجرایی می سازد و می توان در بالکن سبز نشست و از گل و گیاه به دور از سرو صدا لذت برد .

14

در کنار موارد گفته شده در بالا می توان کارایی های بیشتری را از شیشه های تاشو انتظار اشت. این شیشه ها به خاطر متحرک بودن امکان دسترسی  به هر دو سمت شیشه را امکان پذیر می کند و این مزیت کار شستشو و تمیز کردن شیشه را آسان می کند. در ضمن برای نگهداری گل و گیاه برای رسیدن به بالکن سبز وزش باد بسیار استرس آور است چرا که وزش باد شدید به سلامت گیاهان آسیب می رساند با به کارگیری این محصول از وزش باد شدید جلوگیری به عمل می آید.

خیلی از افراد با به کارگیری شیشه تاشو حتی به فکر کاشت سبزی در بالکن نیز افتاده اند به طوریکه جعبه های خاص سبزی کاری را تهیه کرده اند و به کاشت سبزی پرداخته اند و این بار دیگر مفهوم بالکن سبز را در ذهن تداعی می کند.

 از ورود حشرات موذی و پرندگان مزاحم نیز جلوگیری می کنند و این هم به تمیز ماندن بالکن کمک می کند و ضمن اینکه گل و گیاه را از خطر حشرات و پرندگان مزاحم حفظ می کند و به ایجاد بالکن سبز کمک مضاعفی می کند. استفاده از آن باعث افزایش متراژ خانه نیز می شود به طوریکه بسیاری از افراد وسایلی همچون  فریزر، تخت، کمد و … را در بالکن جایگذاری می کنند.

شایان ذکر است شیشه های تاشو نسل جدیدی از شیشه ها می باشد که می تواند همزمان امنیت، کارایی و زیبایی را به ارمغان آورد و به مفهوم بالکن سبز و شرایط  لازم برای ایجاد بالکن سبز کمک می کند.

 

در صورتی که در زمینه خدمات و محصولات اروند سیستم هرگونه سوالی را دارید، لطفا با همکاران ما در میان بگذارید، باعث افتخار خواهد بود که در اسرع وقت پاسخگوی شما باشیم.

دیدگاه ها بسته شده است