سقف یا ceiling در مدل های مختلفی در ساختمان قابل اجرا می باشد.یکی از انواع سقفهایی که در سال های دورتر مورد استفاده قرار می گرفت و از کهن ترین مدل های سقف در کشور است مدل سقف طاق ضریبی است. برای راه اندازی این مدل سقفها دو ستون موازی کار گذاشته می شود و بعد سقف بین آن اجرا می شود و تیرهای فرعی در راستای هم و قائم بر دو ستون موازی نصب می شود. برای نصب این سقف از گچ و خاک و آجر فشاری استفاده می شود. در این مدل آجر با ضربه آرام در داخل مخلوط خاک و گچ قرار می گیرد. برای جابجا کردن فشار وارده از سقف به تیرهای فرعی این نوع از سقفها به صورت قوسی کار می شود.

یکی دیگر از پرکاربردترین سقفهای مورد استفاده در ساختمان سقف تیرچه بلوک است در این مدل سقف تیرچه ها به شکل تیر فرعی نصب می شود و بلوک هایی که در این سیستم اجرا می شود به عنوان پر کننده نقش ایفا می کند و نقش سازه ای را نخواهند داشت. مابین تیرچه ها فاصله ای در حدود ۵۰ سانتی متر می باشد. این مدل سقفها بسیار سبک می باشد ضمن اینکه در هنگام آتش سوزی کمتر آسیب می بیند. در هنگام وزش باد و فشار زلزله مقاومت مطلوبی دارد. ضمن اینکه در برابر رطوبت نیز مقاوم است ضمن اینکه این مدل بسیار مسطح می باشد.

مدل دیگری از سقفها که امروزه بسیار کاربرد آن افزایش یافته و از لحاظ ظاهری بسیار زیبا می باشد سقف شیشه ای می باشد. می توان گفت در حدود ۵ تا ۶ سال است که استفاده از این محصول بسیار پر کاربرد شده است و در مکان های مختلفی از جمله رستوران ها ، مکان های گردشگری، مترو و … استفاده می‌شود. در دو مدل متحرک و ثابت قابل اجرا می باشد و با توجه به شرایط موجود می توان هر دوی آن را به کار گرفت برای اجرای سقف شیشه ای احتیاج است که محل مورد نصب بوسیله پروفیل آهنی ، پروفیل کشی شود. بعد از این مرحله  قطعه های شیشه بر روی آن به کار گرفته می شود. باید شیشه ها حتما سکوریت شود ضمن اینکه لمینیت هم باید روی آن انجام پذیرد. بعد از طی شدن مراحل بالا چسب سیلیکون را برای پر کردن فضاهای باقیمانده استفاده می کنند.

سقف شیشه ای اروند

در صورتی که در زمینه خدمات و محصولات اروند سیستم هرگونه سوالی را دارید، لطفا با همکاران ما در میان بگذارید، باعث افتخار خواهد بود که در اسرع وقت پاسخگوی شما باشیم.

دیدگاه ها بسته شده است