رویکردهای اشتباه ساختمان سازی در کشور منجر به پایین آمدن کیفیت محیط زیست شده است و یک محیط آلوده را بوجود آورده است برای ساختمان سازی بهینه و کمک به کم کردن آلودگی محیط زیست متریال های استفاده شده در سازه اهمیت زیادی می یابد.استفاده از شیشه تاشو و شیشه سکوریت مطلوب منجربه استفاده کمتر از انرژی می گردد و به بهینه شدن فضای محیط زیست کمک می کند چرا که از مصرف زیاد سوخت جلوگیری به عمل می آورند که همین کار میزان انتشار آلاینده ها را به نحو مطلوبی کاهش می دهد و همه اینها کشور را به سوی استفاده از روش های مطلوب سوق می دهد.

با توجه به بهبود هر چه بیشتر تکنولوژی در زمینه های گوناگون جوامع انسانی، هم اکنون تکنولوژی به کارگرفته شده در شیشه تاشو و شیشه سکوریت ،اثرات قابل توجهی در ساختمان سازی در همه دنیا داشته است.

5

تکنولوژی این شیشه ها و به تبع آن پنجره های جدید در طول این سال ها پیشرفت قابل توجهی داشته است. پنجره هایی که در آن شیشه تاشو و شیشه سکوریت کارامد به کار گرفته می شود این قابلیت را دارد که در فصل گرم سال که تابش نور خورشید به فضای داخلی ساختمان بیشتر است و استفاده از سیستم سرمایشی بیشتر می شود به صورت اتوماتیک و تعریف شده تیره می شود و در روزهای سرد زمستان مجددا به حالت سابق برمی گردد و براق می شود. این تکنولوژی اثر چشمگیری روی استفاده از انرژی دارد.

با توجه به مطالب گفته شده مواد یا متریالی که در سازه به کار گرفته می شود باید به دقت انتخاب شود.

این تکنولوژی‌ها در اکثر ساختمان ها در سرتاسر دنیا مورد استفاده قرار گرفته است. این تکنولوژی این قابلیت را دارا می باشد که می تواند تابش آفتاب را به نیروی الکتریسیته تبدیل نماید. هر چند استفاده از این نوع تکنولوژی از لحاظ هزینه گران محسوب می شود اما دارای فواید زیادی می باشد

شیشه تاشو و شیشه سکوریت کارامد به نحوی طراحی شده که در تابش های مختلف نور آفتاب سایه روشن می شوند و در نهایت فضای داخلی ساختمان را مطبوع تر می نمایند. این تکنولوژی در سه حالت جداگانه دسته بندی می شود

۱-سایه

۲-براق

۳-پوشیده

در وضعیت سایه به شکلی است که بخش زیادی از نور آفتاب را جذب می کند. در وضعیت پوشیده حداکثر نور آفتاب جذب می شود. در این حالت سیستم به شکلی پیش می رود که انرژی پنهان در این شیشه‌ها و شیشه دوجداره به انرژی الکتریسیته تغییر پیدا می کند و برای به کارگیری سیستم های روشنایی و تهویه از آن استفاده می شود. این سیستم به نحوی است که بتوان رنگ شیشه ها را به دلخواه انتخاب کرد و حتی می توان الگوهای مدنظر را نیز بر روی آن پیاده سازی نمود.

طبق پیش بینی های انجام شده در سال های پیش رو استفاده از شیشه تاشو و شیشه سکوریت کارامد در سازه های مختلف بویژه در ساختمان های غول پیکر بیشتر می شود. به عقیده صاحب نظران با در نظر گرفتن افزایش روز افزون بحران در زمینه استفاده از انرژی هر فکر جدیدی که بتواند به حل هر چه بیشتری این بحران کمک نماید باید به دقت بررسی شود.

شایان ذکر است که شرط مهم در استفاده از این نوع تکنولوژی بوجود آمدن فرهنگ استفاده از آن در بین همه مردم می باشد چرا که تا وقتی که مردم به دنبال ایجاد فرهنگ بهینه مصرف کردن کردن انرژی در بین خود نباشند هیچ قانون و ضابطه ای نمی تواند در رواج این مدل تکنولوژی کارامد باشد.

 

در صورتی که در زمینه خدمات و محصولات اروند سیستم هرگونه سوالی را دارید، لطفا با همکاران ما در میان بگذارید، باعث افتخار خواهد بود که در اسرع وقت پاسخگوی شما باشیم.

دیدگاه ها بسته شده است