شیشه-لمینیت-۶۰۰-۳۰۰

تاریخچه شیشه لمینت

شیشه لمینت را یک شیمی دان فرانسوی بنام “ادوارد بندیکناس”در سال هزارو نهصد و سه اختراع کرد، وی حین کار در آزمایشگاه متوجه شد که فلاسک شیشه ای پوشش داده شده با نیترات سلولز(نوعی پلاستیک) بعد از شکسته شدن خراب و معدوم نمی شود و تکه شیشه های شکسته شده در کنار هم پیوسته باقی ماندند.

وی از این مشاهدات الهام گرفت و از آن برای تهیه و تولید این محصول استفاده کرد. برای اولین بار ازاین اختراع در جنگ جهانی اول در جهت تهیه شیشه ماسک گاز استفاده شد وسپس در سال هزارونهصد سی و نه شرکت فورد آن را درصنعت خودرو سازی بکار برد.

شیشه لمینت :

شیشه های دو یا چند لایه ای که پیوند میان آن ها توسط ماده ای به نام رزین یا یک یا چند لایه طلق (PVB) ایجاد می گردد را شیشه لمینت می گویند. از این شیشه ها در مواردی مانند بانک ها، بیمارستانها، نماهای شیشه ای، شیشه های ضد گلوله، ضد سرقت، استخرها، نورگیرها و بطور کلی در مواردیکه امنیت و ایمنی در اولویت باشند، استفاده می گردد. این گونه شیشه ها را با اندازه ها، قطرها و رنگ ها ی متنوع و با اشکال هندسی مختلف(خم و صاف)  می توان تولید کرد.

ویژگی ها:

عایق صوت

عایق حرارت

ضد آب

شفافیت عالی

محافظت در برابر UV

مقاومت بالا در برابر باد

قابلیت کشسانی بالا

قدرت چسبندگی فوق العاده

بادوام در محیط مرطوب.

شیشه-لمینیت--۶۰۰-۳۹۸

شیشه‌های لمینت با طلق‌های ۳D Elastic:

در آغازفرآیند لمینیت کردن توسط ماده ای به نام رزین انجام می شد. اما با بروز مشکلاتی مانند زرد شدن شیشه‌ها و جدا شدن لایه‌های شیشه از یکدیگر ،این متد در اروپا و امریکا به مرور زمان از بین رفت؛در نتیجه برای بهتر شدن ویژگیهای شیشه‌های لمینت بر روی لایه‌های میانی تحقیقاتی صورت گرفت که در نتیجه طلق‌های ۳D Elastic بوجود آمد. این نوع طلق‌ها قدرت چسبندگی بالایی نسبت به PVB دارند و مقاومت بیشتری در برابر رطوبت، سرما و گرما دارند.

مزیت‌ طلق‌های ۳D Elastic بر PVB:

سازگاری طلق ها با مواد گوناگون ، به طوریکه می توان شیشه ها را توسط این طلق ها با موادی نظیر عکس و پارچه لمینت نمود که در نهایت منجر به تولید شیشه های زینتی و دکوراتیو می‌شود.

 

در صورتی که در زمینه خدمات و محصولات اروند سیستم هرگونه سوالی را دارید، لطفا با همکاران ما در میان بگذارید، باعث افتخار خواهد بود که در اسرع وقت پاسخگوی شما باشیم.

دیدگاه ها بسته شده است