قابلیت های (tempered glass ) از حدود سال ۱۸۶۵ میلادی در ایالات متحده مورد استفاده قرار گرفته است .

یکی از قابلیت های این محصول این است که در دمای ۷۰۰ درجه سانتیگراد تحت تاثیر حرارت قرار می گیرد و در مقایسه با شیشه ساده در حدود ۴ تا ۵ برابر از مقاومت مکانیکی بیشتری برخوردار است.

از دیگر قابلیت های این محصول این است که در مواقعی که در اثر شدت ضربه بیش از حد دچار شکستگی شود شیشه ها به تکه های کوچکتری تقسیم می شود که قدرت برندگی را ندارند و این مسئله خطر صدمه پذیری را تا حد زیادی کاهش می دهد.

با توجه به قابلیت های شیشه سکوریت از آن در موارد مختلفی از جمله ساختمان، اتومبیل و … مورد استفاده قرار می گیرد. در صنعت ساختمان مدل جدیدی از شیشه ها چند سالی است که مورد استفاده قرار می گیردکه به آن شیشه بالکنی و یا شیشه تاشو گفته می شود.

_mg_8809

شیشه بالکنی نوعی از شیشه سکوریت می باشد که کاملا متحرک می باشد. متحرک بودن سیستم یکی از اصلی ترین دلایل استفاده از این مدل شیشه ها است که در شیشه بالکنی مورد استفاده قرار می گیرد از نوع ۸ میلی متری می باشد. به این دلیل از شیشه سکوریت استفاده می شود چون تا حدود ۶۵ کیلومتر بر ساعت فشار را تحمل می کند. همانطور که پیشتر توضیح داده شد تحمل فشار جزء قابلیت های آن می باشد.

img_2450

 

در صورتی که در زمینه خدمات و محصولات اروند سیستم هرگونه سوالی را دارید، لطفا با همکاران ما در میان بگذارید، باعث افتخار خواهد بود که در اسرع وقت پاسخگوی شما باشیم.

دیدگاه ها بسته شده است