01-2

چوب+شیشه/Hamada Design

معماران : Hamada Design

مکان : شیگا، ژاپن

سال ساخت : ۲۰۱۴

نقل قول از معمار. مکان پروژه در شهر کوگا ، شیگا ،ژاپن قرار دارد، محلی شلوغ و روبروی جاده ی ملی، که یک شاهراه اصلی است و شهر کیوتو را به ناگویا متصل میکند. صاحبخانه امیدوار است که خانه ای شاخص و متفاوت در جاده ی اصلی داشته باشد. دلیل آن هم این است که مردم در یک خیابان شلوغ جذب ظاهر این ساختمان بشوند. طبقه ی اول این بنا یک سالن زیبایی است ، طبقه ی دوم دفتر مشاور املاک است که مالک ساختمان آن را اداره میکند، و آنها یک تراس که به عنوان کف چوبی در تمام سطح سقف به کار رفته است را نصب کرده اند.

این بنا دو طبقه دارد. برای این پروژه من دو معیار محیط بیرونی و مصرف انرژی را درنظر گرفتم، و به این دلیل متریال چوب را انتخاب کردم. به منظور استفاده از منظره ی کوهستان، نمای ضلع جنوبی تماما شیشه کاری میشوند. همچنین استفاده از بست های مخصوصی برای هرچه محکم تر کردن این ساختمان چوبی در مقابل زلزله های قدرتمند را دستور کار قرار دادم.برای نمای بیرونی نیز از چوب سدر با رنگ قرمز ناب استفاده کردم.

برای دیوار بیرونی، به خوبی از متریال چوب سدر قرمز رنگ استفاده کردم. و نمایی را طراحی کردم که در آن دو برامدگی چوبی به سمت بیرون و بالا حرکت میکنند. برای کف داخلی هم از  Serang flooring استفاده کردم. کف چوبی با بالکن پیوسته شده است و از آنجا هم با برآمدگی شیشه ای لبه ی بام یکپارچه شده است. از سدر قرمز به عنوان وزنه ای روز سقف و نیز به دلیل جذابیت آن و برای ارتباط با محیط خارجی استفاده کردم.

کل بنای موردنظر به دلایل ظاهری و جنبه ی تبلیغاتی آن و این مطلب که در یک خیابان شلوغ اصلی قرار دارد حائز اهمیت است.  همچنین برای حفظ ارتباط محیط داخلی و خیابان، برامدگی  بام را با سطح زیرین آن در طبقه ی همکف هماهنگ کردم. به منظور پوشش دادن کف کل طبقه ی بالایی از همان چوب Serang استفاده کردم. همچنین بخشی از سقف را به ساختن باغچه ای کوک اختصاص دادم که در کنار منظره ی کوهستانی بیرون چشم اندازی بسیار زیبا خلق میکند.

 

در صورتی که در زمینه خدمات و محصولات اروند سیستم هرگونه سوالی را دارید، لطفا با همکاران ما در میان بگذارید، باعث افتخار خواهد بود که در اسرع وقت پاسخگوی شما باشیم.

دیدگاه ها بسته شده است